MADEROTERAPIA - Classic

Maderoterapia je neinvazívna masážna technika so storočnou tradíciou, pochádzajúca z jednej z najkrajších krajín sveta, Kolumbie. Názov maderoterapia vznikol spojením dvoch španielskych slov, madero (drevo) a terapia (liečiť), v preklade teda znamená “liečba drevom“. Počas masáže sa totižto využívajú špeciálne tvarované predmety a valčeky vyrobené z dreva.

Táto masážna technika má v prvom rade estetický efekt. Počas procedúry sa pomocou drevených nástrojov vytvára tlak na rôzne časti tela. Tak sa stimuluje lymfatický systém, a ten telo zbavuje nahromadených toxínov. Odbúravanie týchto škodlivých látok stimuluje metabolizmus, čo spúšťa spaľovanie tukov. Práve preto je maderoterapia vhodným riešením pre ľudí, ktorí trpia ukladaním tukových vrstiev na konkrétnych partiách tela, ako je napríklad spodné bruško, stehná či boky. 

Medzi najvyhľadávanejšie výsledky tejto techniky patrí redukcia celulitídy, spevňovanie, vyrovnávanie kože či znižovanie hladiny prebytočnej vody v tele. Ak je maderoterapia kombinovaná aj s pravidelným cvičením a zdravým stravovaním, jedná sa o ideálny spôsob, ako dosiahnuť vysnívanú postavu.

najlepšia Maderoterapia v Bratislave Shape it up - Petržalka
najlepšia Maderoterapia v Bratislave Shape it up - Petržalka

Maderoterapia tváre

Počas procedúry nastáva nielen prekrvenie pokožky, ale aj zvýšenie tvorby kolagénu a elastínu v koži, vďaka čomu tvár pôsobí sviežo a zdravo. Tieto dva proteíny, nachádzajúce sa v spojivovom tkanive, majú za úlohu udržiavať pleť vypnutú a pevnú, no zároveň pružnú a poddajnú. Vrásky, vačky pod očami či druhá brada sú časté problémy na ktoré maderoterapia pozitívne pôsobí.

Pre koho je maderoterapia určená ?

Ako sme už spomínali, táto masážna technika pôsobí na rôzne fyzické a psychické zdravotné problémy. Čo sa týka pohlavia a veku, tu žiadne obmedzenia nie sú. Avšak jestvujú ochorenia, pri ktorých sa maderoterapia neodporúča aplikovať. Inú liečebnú metódu by mali zvoliť ľudia trpiaci opuchmi a edémami, trombózou, chronickým ochorením obličiek, srdcovým zlyhávaním či ochoreniami kože. Ľudia so zvýšeným krvným tlakom (konzultácia s lekárom), problémami so zrážanlivosťou krvi by mali takisto zvážiť výber inej procedúry. Maderoterapeutické ošetrenie nemôže byť aplikované ani na tehotné a dojčiace ženy.