Infrashape Horizontál

Prístroj na formovanie postavy najnovšej generácie, ktorý už na prvý pohľad prekonáva všetky očakávania. Štýlový, moderný dizajn v kapsule ležatého bicykla, ktorý zahŕňa viacero inovatívnych technológií:

 • vákuová masáž 
 • infračervené svetlo
 • kolagénové lampy
 • svetelná terapia a aromaterapia
 • dotykový monitor

Bezpečný tréning pre všetkých! Ležatý bicykel odbremení chrbticu, čím sa možno vyhnúť poraneniu chrbta. Počas tréningu pohodlne ležíš, pričom sa zbavuješ zbytočných kilogramov. Počas tréningu môžeš počúvať svoju obľúbenú hudbu (možnosť pripojiť svoj Android alebo Iphone zariadenie), sledovať YouTube videá, pozerať seriály alebo film, prehliadať Facebook alebo Multivision.

Nakoľko ste uzavretá/ý iba od pŕs dole, nebudete mať počas tréningu nepríjemný pocit, teplo z infračervených lámp bude mať vplyv na celé telo. Potenie je jednoznačné aj na tých miestach, kde nie ste uzavretá/ý. Keď sa naštartuje metabolický proces, napríklad vplyvom infra svetla, celé telo zareaguje potením v záujme zachovania homeostázy. Úžasné výsledky v boji s nadváhou a s celulitídou. Zariadenie spája vákuovú masáž pod tlakom s infra svetlom a kolagénovou lampou (ktorá prispieva k omladzovaniu pleti). Tím sa urýchľuje chudnutie a extra spaľovanie kalórií. Veľmi efektívne tvarovanie postavy !

 

 

VÁKUUM

Vákuom podporíme viditeľné omladenie pleti, výrazný úbytok tuku a zvýšenie metabolických procesov na zadočku a hornej časti stehien. Počas tréningu sa v pokožke a tukovom tkanive uplatňuje sací efekt vákua. Nízky tlak najprv nasáva krv do problematických zón tukového tkaniva, kde sa obohatí v mastných kyselinách poskytujúcich energiu. Zmena tlaku urýchli transport tukov k svalovému tkanivu. Pri dorazení k svalom sa tuky počas pohybu definitívne spália. Vákuový tréning je vlastne priebežné striedanie vysokého a nízkeho tlaku, čo pôsobí na celulitídu dvojnásobne: intenzívne zásobuje tukové tkanivo krvou v problematických partiách, urýchli transport tukov k pracujúcim svalom. Vákuový tréning neumožňuje iba cielené spaľovanie tukov, ale dané tkanivo aj odbremení a regeneruje.

Výsledok je fascinujúci: organizmus pri jeho použití začína spaľovať tuky už počas 3. minúty. 98% trénujúcich dosahuje maximum fázy spaľovania tukov pri 30. minúte tréningu.    

 

 

Infračervené svetlo

Infra svetlo je mimoriadne šetrné, nakoľko cez horné vrstvy pokožky preniká spôsobom, že sa neabsorbuje. Vyhrievanie pôsobí v nižších vrstvách, čo stimuluje krvný obeh, čím sa zlepší zásobovanie orgánov kyslíkom. Cievy sa rozšíria, klesá krvný tlak – aktivuje sa srdce a celý krvný obeh. Terapia prebieha pri teplote 40-50 °C, čo šetrí cievne ústrojenstvo. Zvláštnosťou infra svetla je, že aktivuje bunky, čím sa telo zohreje, ale vzduch naokolo nie. Zlepšuje bunkový metabolizmus, zrýchľuje rozklad a vylučovanie metabolitov, rieši problémy s celulitídou, odbúrava tukové vankúšiky, aktivuje imunitný systém a naštartuje samoliečebné mechanizmy. Infračetrveným svetlom sa dajú dosiahnuť výborné výsledky pri poklese hmotnosti a spaľovaní tukov. Vplyvom tepla sa zlepší krvné zásobovanie tukového tkaniva a naštartuje sa odvoz mastných kyselín. Zvýši sa aj spotreba kalórií. Znamená to, že telo spáli 300 – 600 kalórií – čo zodpovedá priemernému obedu. Aby ste spálili toľkoto kalórií, museli by ste ubehnúť 5 km. Teda vplyvom infračerveného svetla sa organizmus dokáže zbavovať metabolitov a pokožka sa stáva pružnejšou a napnutejšou.

 

 

Kolagénové lampy

Počas ošetrovania sa zvyšuje hydratácia, čo podporuje vrátenie obsahu vlhkosti do pleti. Vďaka týmto pozitívnym procesom sa zrýchli bunková aktivita, prirodzená regenerácia – pleť sa obnoví. Má vyhladzovacie účinky, stimuluje spotrebovanie kyslíka a detoxikáciu v pokožke. Zlepší sa schopnosť vstrebávania a viazania vody v pokožke, čím sa pleť viditeľne regeneruje a omladzuje. Kolagénová terapia je                                                                                        dokonalé riešenie na omladzovanie pleti.

Nezávislé výskumy dokazujú, že niektoré bunky pokožky sa dajú vyprovokovať k tvorbe kolagénu, elastínu a istých enzímov, ak budeme žiadanú plochu ožarovať 620 nm intervalom vlnovej dĺžky viditeľného svetla. Výsledok sa dostaví po 6 – 8 týždňoch. Spojivové tkanivo sa nachádza po celom tele. Je najdôležitejšou súčasťou bielkovín v pokožke a kostnej chrupavke, ako aj v podpornom systéme organizmu. Kolagén tvorí 70% spojiva pokožky.

 

Aromaterapia

V režime THERMAL môžete spustiť automatické dávkovanie éterických olejov. Éterické oleje vplývajú počas vdychovania najčastejšie na limbický systém mozgu. Vdychované éterické oleje znižujú pocit únavy, zlepšujú celkovú dispozíciu a následne pomáhajú aj pri zaspávaní. Počas tréningu máte možnosť vypnutia a zapnutia tejto funkcie.

 

Svetelná terapia

Dosahujú sa ňou výborné výsledky pri všetkých chorobách, pri ktorých diagnóza súvisí s vegetatívnou nervovou sústavou, alebo kde je cieľ podporovanie imunitného systému – pri energetickej kríze, chorobách žalúdka a čriev, pohybového ústrojenstva, kožných zápaloch. Zároveň sa však použitie neodporúča pri dekompenzovaných srdcových chorobách, latentných psychických poruchách, pocitoch úzkosti, ani pri karcinómoch. Nesmieme zabudnúť ani na to, že sa na farebnú alebo svetelnú terapiu nemôžeme pozerať ako na samostatný liečebný zákrok, ale je to výborná doplňujúca liečebná metóda. Pri zachovaní zdravia a prevencii ochorení sa však s nimi dosahujú dobré výsledky aj samostatne. 

Vopred definované programy pre automatický výber farby.

 

Multivision

Počas svojho tréningu si môžete kontrolovať prekonanú vzdialenosť, časový interval, rýchlosť, spálené kalórie, a reálnu imitáciu terénu.

Virtuálne tréningy, v ponuke: Tréning v uliciach Los Angeles, Benátok, v divokej púšti alebo po lesnej cestičke.

V závislosti od vybranej trasy zariadenie automaticky mení stupeň náročnosti.

Interaktívny Tréning: Všetky ponúkané prvky vizualizácie sú zosúladené s rýchlosťou nástroja.

Doplnková funkcia s 15″ dotykovým LCD displayom.

Môžeš si vybrať z viacerých možností, ktoré ti premenia tréningy v Shape it Up na skutočný zážitok. Počúvaj naše hudobné mixy počas svojho tréningu, pozeraj seriály, alebo si jednoducho vyber z internetu akékoľvek médium, a užívaj si tréning vo vlastnom štýle.

KONTRAINDIKÁCIE

 • Tehotenstvo
 • Kojenie
 • Choroby Srdca / obehového systému
 • Čerstvé pooperačné stavy
 • Zápalové ochorenia
 • Akútna infekcia
 • Horúčka
 • Bolestivé, vypuklé kŕčové žily
 • Trombóza a náchylnosť na ňu

ČO SI PRINIESŤ NA TÉNING

 • športová podprsenka
 • nohavičky alebo krátke nohavice
 • ponožky
 • pokiaľ chceš trénovať obutý, tak športovú obuv
 • Počas tréningu bude okrem obuvi všetko čo máš na sebe mokré, tak si prines niečo na prezlečenie!